آزمون الکترونیکی

در اين بخش سوالات خودتون رو مطرح كنيد
موضوع جدید ارسال پست
smderfan
کاربر جدید
کاربر جدید

آزمون الکترونیکی

پست توسط smderfan »

دوستان عزیز اگر با سی دی مجموعه فرآزما کار کرده باشند متوجه خواهند شد که این سی دی قابلیت آزمون الکترونیکی مهارت های هفتگانه فن آوری اطلاعات و ارتباطات را دارد. و اما سوال من:
چگونه می توانیم اینگونه سی دی های آموزشی طراحی کنیم که کاربر در محیط یک برنامه مانند word کار را شروع کرده و با پایان کار برنامه با انجام عملیات مقایسه درستی و یا اشتباه بودن سوال را پاسخ می دهد.
این سی دی ها به گونه ای طراحی شده است که سوال مورد نظر در یک پنجره ظاهر شده و شامل دکمه های بعدی (جهت رفتن به سوال بعدی) و نگه داشتن (جهت مرور در پایان آزمون) – خروج (جهت خروج از محیط برنامه) و ... است. با دیدن سوال کاربر می تواند در محیط برنامه مورد نظر (مهارت انتخاب شده) شروع به پاسخ سوال نمایید در انتها با زدن دکمه بعدی در پنجره برنامه درستی و اشتباه بودن سوال در بالای آن نمایان می شود و سوال بعدی ظاهر می گردد.
بذارین براتون واضح تر بحث رو باز کنم.
من می خوام یک برنامه ای طراحی کنم که بتونه آزمون بگیره و در آزمون گرفتن شرایطی مثل سی دی فرآزما رو داشته باشه. به این صورت که :
1- با باز شدن پنجره سوال برنامه مربوطه (در بالا من مهارت word را مثال زدم) باز شود.
2- کاربر در محیط برنامه سوال مربوطه رو پاسخ بده
3- در پایان وقتی فرد روی دکمه بعدی از پنجره سوال کلیک کرد عملیات مقایسه توسط برنامه مذکور انجام بشه و امتیاز مربوطه به سوال کسب بشه.

به عنوان مثال (مهارت میکروسافت ورد) :
سوال : قلم متن انتخاب شده را به Zar تغییر داده و اندازه آن را 18 قرار دهید؟
جواب : جواب سوال داده می شود.
امتیاز: با زدن دکمه بعدی جهت رفتن به سوال بعدی درستی و یا اشتباه بودن سوال در بالای پنجره سوال ظاهر شود.

مثال 2:
سوال: یک دایره در کادر ترسیم رسم نموده سپس آنرا از کادر رسم خارج کنید؟
جواب : جواب سوال داده می شود.
امتیاز: با زدن دکمه بعدی جهت رفتن به سوال بعدی درستی و یا اشتباه بودن سوال در بالای پنجره سوال ظاهر شود.

منتظر پیشنهادات ارزنده شما دوستان گرامی.

موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “Visual Basic”