مشکل پینگ در بازهای آنلاین

انجمن بازی
موضوع جدید ارسال پست
MASOUD-MW2
کاربر جدید
کاربر جدید

مشکل پینگ در بازهای آنلاین

پست توسط MASOUD-MW2 »

با سلام خدمت دوستان خوب مشهد تیم.
کسانی که به شبکه واردن و یا بازی آنلاین انجام میدم حتما پینگ رو میشناسن و میدونن چه نقش حیاطی بر عهده داره.
این تاپیک رو زدم تا شاید کسان اندکی مثل من که مشکل پینگ دارن بتونن مشکلشونو با همفکری و راهنمایی دیگران حل کنند.
.....
من ساکن تهرانم و اینجا با adsl 128 هیچ مشکلی برای پینگ ندارم! برای سرور های داخل کشور پینگم زیر 100ms هست برای ترکیه و اروپا زیر 250 و برای آمریکا زیر 350 میلی ثانیه که استاندارد هست مشکلی از این نظر ندارم!
حالا مشکلم چیه؟
من توی شهرستان دانشجو هستم.
اینجا توی خانه دانشجوییمون از یکی از isp ها adsl 128 گرفتم! همینکه وصل شدم دیدم پینگم برای سرورهای داخلی 700 بود!!!
خیلی تعجب کردم! و مشکل حل نشد و مجبور شدم isp رو عوض کنم!
از یکی دیگه از isp های نزدیک خونه بازم adsl 128 گرفتم! اما اینبار به مسیول اونجا گفتم پینگشو برام تست کنه! وقتی پینگ یاهو رو گرفت 271 بود که واقعا عالی بود! منم با رضایت تمام اشتراک رو گرفتم و اومدم خونه! همینکه وصل شدم اولش پینگم برای داخل 90بود و خیالم راحت شد! اما بعد از چند دقیقه شد 200 بعد 300 و الان که 3 روزه از 700 و 800 پایین تر نمیاد!
حالا سوال!
1. چرا اول پینگم اینقد خوب بود و چرا بعدش اینجوری شد؟
2. برای درست شدن پینگم باید چیار کنم؟
3. آیا مودم و پهنای باند و سیستم و ویندوز و سیم کشی و نویز خط روی پینگ تاثیر داره؟

قسم میخورم هرکی بتونه کمکم کنه و مشکلم رو حل کنه هدیه خوبی پیش من داره.

amir
مدیر سایت
مدیر سایت
محل اقامت: اینترنت
تشکر کرده: 2 دفعه
تماس:

پست توسط amir »

عوامل متعددی تاثیر داره در این قضیه
ممکن شبکه در اون لحظه ترافیک بالائی داشته باشه
شما اول از پنل مودم چک کنید Downstream و Upstream دقیقا چند هستش
شما زمانی که پینگ از یک سرور خاص بهتون میده نباید ملاک باشه براتون ، سرعت دانلود ، سرعت بارگذاری صفحات مختلف میتونه نشون دهنده وضعیت اینترنتتون باشه
در مبحث شبکه دلایل مختلفی میتونه باعث بالا بودن تایم پینگ باشه و زمان بیشتر ببره تا packet به دست شما برسه
[Zero-F]
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “انجمن بازی”