رجيستري ويندوز XP - مقدمه

انجمن کامپیوتر
موضوع جدید ارسال پست
aliReza-HRH
مدیر - وب/گرافیک
مدیر - وب/گرافیک
محل اقامت: مناطق مسكوني
تشکر کرده: 12 دفعه
تماس:

رجيستري ويندوز XP - مقدمه

پست توسط aliReza-HRH »

رجيستري قسمت حساسي است و نبايد با آن شوخي كرد. به همين منظور كار با آن شايد هولناك به نظر بيايد. همين طور هم هست. رجيستري ترس دارد. من هنوز كه هنوزه موقع كار با رجيستري و قبل از زدن جمله Regedit می ترسم. هر لحظه ممکن است کاری کنید که اطلاعات شما و پول شما و همه و همه بره رو هوا!!! چون شما با رجیستری امکان هر کاری را دارید. از شخصی کردن ویندوز گرفته تا تغییر منبع تغذیه CPU. پس دوستانه بگویم کد هایی و بدون اطلاع قبلی در رجیستی اضافه و پاک نکنید.

شما می توانید از این جا آموزش صحیح رجیستری را یاد بگیرد. در ضمن اگر سوالی داشتید بپرسید، اگر در حد توانم بود مطمئن باشید دریغ نخواهم کرد.

دوباره خواهش می کنم که کد های رجیستری را دقیقا کپی کنید و تو رو خدا در این زمینه خلاقیت نشان ندهید :twisted: . مد نظر داشته باشید که اگر حرفه با رجستری کار نکنید دیگر زمانی برای بازگشت اطلاعات وجود ندارد!
توصيه من اين است كه افراد حرفه اي با اين قسمت كار كنند، ولی آماتور ها هم کار کنند اشکالی ندارد!!!! فقط با احتیاط!!!

مينويسم، من از خاطراتم
از همه خوبي ها و پستي هاي ذات آدم...
aliReza-HRH
مدیر - وب/گرافیک
مدیر - وب/گرافیک
محل اقامت: مناطق مسكوني
تشکر کرده: 12 دفعه
تماس:

رجیستری؛ قلب تپنده ویندوز!

پست توسط aliReza-HRH »

رجیستری همه چیز وین ایکس پی است. هر کاری که شما انجام می دهید به رجیستری بر می گردد.
رجیستری حاوی اطلاعات داده های پیکر بندی است که برای کارکر سیستم عامل لازم است. رجیستری این امکان را به شمامی دهد که کار کردن با ویندوز را آن طور که دوست دارید تجربه کنید. جذاب و در عین حال خطرناک و حساس است. اشتباه کوچکی در انجام کارها، پیامد هایی در پی دارد که شاید دیگر به سراغ رجیستری نروید!!

تمامی برنامه های اجرا شده به رجیستری بر میگردد. وقتی با برنامه ای کار می کنید تنظیمات دلخواه شما در رجیستری جستجو می شوند و مسیر خود را می یابند. ویندوز در تمامی کارها با رجیستری مشاوره می کند و هزاران کاربرد رجیستری و خواهید دید که رجیستری براستی قلب تپنده ویندوز است. این نامی است که من برایش انتخاب کرده ام و به حق شایسته این نام است!!
نکته دیگر این است که رجیستری فقط جنبه منفی ندارد، که فقط مورد استفاده هکر ها باشد. خواهید آموخت که از رجیستری محافظت کنید و ریزه کاری هایی در آن انجام دهید که به لذت کار با آن پی ببرید. لذت در عین ترس!
نکته دیگر این که اطلاعاتی که ما اینجا ارائه می دهیم بیشتر جنبه کد نویسی دارند و این روش کد نویسی برای ویرایش رجیستری بهترین روش برای گسترش رجیستری و گسترش اطلاعات آن است.

نکته ای که رجیستری را در ایکس پی متمایز با دیگران داشته این است که:

اگر این کاره باشید ما در 2000 دو ادیتور Regedit و Regedt32 داشتیم، در حالی که برای استفاده از آن ها باید نسخه های پشتیبان نصب می شد و هزار میبت. ولی در ایکس پی تبدیل به یک ایتور شده طبق پیشفرض ابزار هایی را در اختیار دارد.
مينويسم، من از خاطراتم
از همه خوبي ها و پستي هاي ذات آدم...
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “انجمن کامپیوتر”