چند سوال درباره انيميشن

مقالات و مطالب درمورد گرافیک
موضوع جدید ارسال پست
reza_17173
کاربر جدید
کاربر جدید

چند سوال درباره انيميشن

پست توسط reza_17173 »

با سلام خدمت دوستان.

دوستان من یه سری سوالات درباره انیمیشن داشتم ممنون میشم کمکم کنین.(سوالات آماتوری)

من می خواستم بدونم که این کارتون های انیمیشنی که می بینیم مثل Ratatouille یا Shrek یا Horton و ... رو با چه برنامه هایی می سازن؟ و چند نفر روی این پروژه ها کار می کنن. و آیا ساخت اینگونه انیمیشن ها (حالا نه به این قدرت) فقط از دست کمپانی های بزرگ بر میاد و افراد عادی امکان نداره بتونن مثل این ها یا حتی ضعیفتر از اینها رو هم بسازن؟

متاسفانه اطلاعات من در این باره ضعیفه. ممنون میشم یکم بیشترش کنین :arrow:

sofia_loren
مدیریت تالارگفتمان
مدیریت تالارگفتمان
تشکر کرده: 13 دفعه

پست توسط sofia_loren »

موضوع خيلي جالبي رو مطرح كردين ٬ من تا حدودي يه چيزايي ميدونم.
انيميشن هميشه موضوع مورد علاقه من بوده ... :P

بچه ها لطفا هركي هر اطلاعاتي در اين زمينه داره بگه تا يه تاپيك مفيد از آب دربياد.

مرسي. :idea:
...
aliReza-HRH
مدیر - وب/گرافیک
مدیر - وب/گرافیک
محل اقامت: مناطق مسكوني
تشکر کرده: 12 دفعه
تماس:

پست توسط aliReza-HRH »

با سلام.
1- حالا اينكه شرك رو دقيقا با چه برنامه اي ساختن رو بايد از سازنده اش بپرسين والله من اونجا نبودم و نميدونم... :lol: 8)
2- ولي بيشتر از 20 نفر فقط روي انيميشن ش كار كردن... من اينو توي مقاله خوندم ولي به نر مياد بيشتر باشن... اينو هم از خودشون بپرسيد بهتره... :D
3- در آخر شما براي سه بعدي سازي ميتونيد از تري دي مكس و مايا استفاده كنيد. اين دو برنامه از معروف ترين ها هستند و كلاس هاي آموزشي آن ها هم گستردگي بيشتري دارند.
اميدوارم اطلاعات خوب و مفيد رسونده باشم
مينويسم، من از خاطراتم
از همه خوبي ها و پستي هاي ذات آدم...
sofia_loren
مدیریت تالارگفتمان
مدیریت تالارگفتمان

پست توسط sofia_loren »

خب تا اونجايي كه من ميدونم يه زماني با 3DMAX و POSER اين جور انميشن ها رو ميساختن. ولي الان ديگه نميدونم چه نرم افزاري به جاش اومده.!
يه سري سخت افزار مخصوص هم لازم داره كه قيمتش يكم بالاست.
افراد عادي با كامپيوتر خانگي هم ميتونن انيميشن بسازن ولي شايد بتونن 10 دقيقه از كار رو رندر بگيرن.چون با سيستم هاي معمولي رندر يه كار 10 دقيقه اي شايد 2روز طول بكشه. (البته بستگي به حجم و محتواي كار داره )
ولي اگه تجهيزات و سخت افزار شون تكميل باشه مشكلاتشون كمتر ميشه.
من خودم 6 سال پيش با 3DMAX يه انيميشن خيلي روون و سبك و ساده با مدت 1 يا 2 دقيقه( دقيق يادم نيست ) رو توي نصف روز تونستم رندر بگيرم . :twisted: (البته با سيستم هاي اون زمان )
ساختن كارتون و انيميشن حتما بايد به صورت گروهي صورت بگيره .
كارها بايد تقسيم بشه : داستان يا سناريو ٬ فيلم نامه ٬ طرح اوليه شخصيت ها و مكان ها٬ پياده سازي شخصيت ها ٬ ...
فكر نميكنم يك نفر بتونه همه ي اين كارهارو انجام بده.
اگه بخوايد يك نفره انيميشن بسازيد ميتونيد از نرم افزار FLASH استفاده كنيد . قطعا كار كردن با اين نرم افزار ساده تره و ميتونيد يك نفره هم به نتيجه دلخواه برسيد .
...
aliReza-HRH
مدیر - وب/گرافیک
مدیر - وب/گرافیک
محل اقامت: مناطق مسكوني
تشکر کرده: 12 دفعه
تماس:

پست توسط aliReza-HRH »

اضافه كنم كه البته فلش بيشتر تحت وب به كار ميره و نوعي صفحات وب هست. ولي مايا و تري دي مكس بيشتر جنبه انيميشن و فيلمسازي دارند.
( در تكميل صحبت استاد عزيز حاجيه خانوم سوفيا لورن!!! ( چي شد!!! ) )
البته ايشون خرواري گردن ما حق دارن...
آب و گل و نمك ... تازه اين روزا بنزين هم اضافه شده :D
مينويسم، من از خاطراتم
از همه خوبي ها و پستي هاي ذات آدم...
shaghayeghjon
کاربر معمولی
کاربر معمولی

پست توسط shaghayeghjon »

valla bahs konin miyam mikhonam yechizayi yad mmegeram be jaye reseden ye habary beden : badak nist bahseto0n ama ma faghat negah konim khosh begzaro0nim onvare pardaro khoda midone che migzare hala
sofia_loren
مدیریت تالارگفتمان
مدیریت تالارگفتمان

پست توسط sofia_loren »

آره مايا يادم نبود . اون هم هست :idea: تصویر
...
reza_17173
کاربر جدید
کاربر جدید

پست توسط reza_17173 »

از اطلاعاتي كه دادين بسيار مچكر. متاسفانه از بس اطلاعات من تو اين زمينه كمه روم نميشه مدام ازتون سوال كنم :oops:
مثلا" من دقيقا" نمي دونم رندر كردن چيه و حدودا" CPU یا گرافیکم باید چه قدرتی داشته باشه واسه ساخت انیمشین مثلا" در حد 30 یا 40 دقیقه.
این انیمیشن هایی که تلویزیون درباره راهنمایی رانندگی نشون میده رو حتما" دیدین. هدفم ساخت انیمیشنی در حد گرافیک اون طنزهاست. یا حالا اگه خیلی واسه من زیاده در حد اون گرافیک, کمتر از اون هم اگه بتونم بسازم خویه.
در مورد کار گروهی هم که فرمودین, فيلم نامه ٬ طرح شخصيت ها و مكان ها و ... مشکل خاصی نیست و داستانهای مختلفی آماده هست. فقط مشکل صدا گذاری رو باید دنبالش رفت که حالا اینها مال مرحله بعد هستش.
خب پس با 3DMAXشروع کنم بهتره؟ :arrow:
sofia_loren
مدیریت تالارگفتمان
مدیریت تالارگفتمان

پست توسط sofia_loren »

آره . به نظر من با 3DMAX شروع بشه بهتره.
البته من مايا كار نكردم كه بدونم تا چه حد تواناست .
اگه چند نفريد هر كدوم بريد سراغ يه نرم افزار. اينطوري خيلي بهتره.
من خيلي وقته كه با 3D كار نكردم ٬ ولي هرچي كه يادم باشه ميگم :
رندر :
ببين توي انيميشن ها يك تايمر داريم كه بايد اشيا و دوربين رو بر مبناي تايمر حركت بديم .
يك مثال برات ميزنم :
فرض كن توي انيميشني كه ساختي يك خونه داري و ميخواي دوربين از نماي بيرون خونه شروع كنه و بره توي محيط داخلي خونه.
الان نماي بيرونيم :
ثانيه 1 : دوربين رو فرضا بالاي خونه سمت راست ميزاريم٬ اول اسمون و خورشيد رو داريم.
ثانيه 2 : دوربين رو مياريم پائين تر طوري كه خونه يكمش پيدا بشه.
ثانيه 6 : دوربين مياد پائين تر و در خونه ديده ميشه.
ثانيه 7 : در رو باز ميكني و دوربين به سمت در ميره.
ثانيه 9 : از در رد شدي و نماي داخلي خونه رو داري.
خب اينجا دوربين رو در جاها و ثانيه هاي مختلف تعريف كرديم.
حالا از كارمون رندر مي گيريم تا همه اين كارهايي رو كه انجام داديم به صورت يك فيلم در بياد. رندر كردن باعث ميشه تا همه ي اتفاق هايي كه تعريف كرديم ٬ بر طبق همون ثانيه ها سرجمع بشه و به فرمتي كه ما ميخواييم تبديل بشه كه اغلب هم AVI هست .
باور كن خيلي تلاش كردم تا ساده بگم. رندر توي 3D مبحثش خيلي گسترده است.
شما اگه بخواي بري كلاس براي يادگيري يا هر كتابي بخريد كاملا با همه ي اينها آشنا ميشيد.

در ضمن بايد بگم كه ساخت چهره با 3D كار خيلي سختيه و براي ساختن انيميشن به اون وسعتي كه شما ميخوايد كار كنيد ٫حتما بايد از آبجكت هاي آماده و تلفيق چند نرم افزار استفاده كنيد و در آخر هم از پريماير براي تدوين و صدا گذاري ...

موفق باشيد .
:idea:
...
reza_17173
کاربر جدید
کاربر جدید

پست توسط reza_17173 »

خيلي ممنون بابت توضيحات كاملتون. حالا من تا چند روز ديگه كارمو شروع مي كنم ببينم تا چه حد از پس اين كار برميام :arrow:
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مقالات گرافیکی”