خوش آمدید

محوشدن کامل 4800 وب‌سایت استرالیایی

موضوعات : Security, Internet

به گزارش ایتنا به نقل از فارنت هزاران استرالیایی پس از آنکه تمامی اطلاعات وب‌سایت‌های خود را به دلیل حمله هکرها و ضعف مدیریتی هاستینگ خود بربادرفته دیدند هنوز در شوک به سر می‌برند. در تعطیلات آخر هفته گذشته سرویس هاستینگ و ثبت دامنه‌های اینترنتی دیستریبات هدف حمله برنامه‌ریزی شده و از پیش تعیین شده هکرها قرار گرفت. این حمله آن قدر گسترده بود که تمامی اطلاعات بر روی چهار سرور این سرویس‌دهنده اینترنتی به طور کامل از بین رفته و پاک شود اما این پایان بدشانسی مدیران وب‌سایت‌ها نبود.


آغاز بدشانسی اصلی آنجا بود که مدیران سرویس‌دهنده دیستریبات اعتراف کردند که از اطلاعات مشتریان خود هرگز بک‌آپ و یا فایل پشتیبان تهیه نکرده‌اند و تمامی اطلاعات وب‌سایت‌ها از جمله عکس‌ها و دیگر اطلاعات آنها در جریان حمله هکرها به طور کامل از بین‌ رفته‌اند.


اگرچه مدیران این سرویس از مشتریان خود درخواست کرده‌اند که اگر خود آنها بک‌آپی از اطلاعات خود دارند در اختیار آنها بگذارند و برای بازیابی اطلاعات آنها ابراز امیدواری کرده‌اند اما واقعیت آن است که اطلاعات بیش از ۴۸۰۰ وب‌سایت که نام آنها در لیست محو شده‌های اینترنتی این شرکت دیده می‌شوند برای همیشه اطلاعات خود را از دست داده‌اند.

 

 

 کپی
لینک اشتراک گذاری

  • 6512
  • 0