خوش آمدید

انتخاب رمز عبور 79 درصد از کاربران

موضوعات : Security

از هر پنج کاربر اينترنتي حدود چهار نفر اطلاعات شخصي خود را در رمزهاي عبور اينترنتي مورد استفاده قرار مي‌دهند که اين مسئله مي‌تواند خطرات امنيتي را براي آن‌ها افزايش دهد. نتايج حاصل از بررسي جديد مرکز امنيتي Check Point نشان داد که 79 درصد کاربران آنلاين به هنگام انتخاب رمزعبور (Password) از اطلاعات شخصي و عبارت‌هاي شخصي و انحصاري خود استفاده مي‌کنند که اين اطلاعات مهم مي‌تواند براي آن‌ها بسيار حياتي باشد.

از هر پنج کاربر اينترنتي حدود چهار نفر اطلاعات شخصي خود را در رمزهاي عبور اينترنتي مورد استفاده قرار مي‌دهند که اين مسئله مي‌تواند خطرات امنيتي را براي آن‌ها افزايش دهد.


نتايج حاصل از بررسي جديد مرکز امنيتي Check Point نشان داد که 79 درصد کاربران آنلاين به هنگام انتخاب رمزعبور (Password) از اطلاعات شخصي و عبارت‌هاي شخصي و انحصاري خود استفاده مي‌کنند که اين اطلاعات مهم مي‌تواند براي آن‌ها بسيار حياتي باشد.


اين شرکت امنيتي بررسي خود را به کمک نرم‌افزار ZoneAlarm انجام داد و بر اساس آن دريافت 26 درصد کاربران آنلاين از يک رمز عبور براي پست‌ الکترونيکي، سرويس‌هاي بانکداري آنلاين و شبکه‌هاي اجتماعي استفاده مي‌کنند و اين در حالي است که 8 درصد کاربران رمز عبور خود را از ليست اينترنتي «رمزهاي عبور مناسب» کپي مي‌کنند.


همچنين گفته شده است که 22 درصد از کاربران اينترنتي تاکنون حداقل يكبار شاهد هك شدن صفحه شبکه اجتماعي خود بوده‌اند. در مقابل، 22 درصد کاربران هم با هک شدن پست الکترونيکي خود مواجه شده‌اند.


باري عبدول (Bari Abdul) مدير فروش Check Point گفت: «در حال حاضر که بر حجم خريد و فروش‌هاي آنلاين در دنيا افزوده شده و به تعطيلات پايان سال ميلادي نزديک مي‌شويم، کاربران بايد با آگاهي بيشتر رمزهاي عبور خود را انتخاب کنند و مراقب حملات اينترنتي و سوءاستفاده هکرها باشند».

کپی
لینک اشتراک گذاری

  • 7854
  • 0