خوش آمدید

رشد 700 درصدي شبكه فیس بوک

موضوعات : News

بر اساس گزارش منتشر شده از سوي شرکت The Nielsen، مشترکان شبکه اجتماعي فیس بوک طي ماه آوريل از سال جاري ميلادي 13/9 ميليارد دقيقه را در اين سايت سپري کردند که اين رقم نسبت به 1/7 ميليارد دقيقه در مدت مشابه از سال قبل رشد بسيار چشمگيري را نشان مي‌دهد.طبق آمارهاي منتشر شده، ميزان مراجعه به سايت فیس بوک و استفاده از خدمات آن در ماه آوريل نسبت به سال قبل 700 درصد رشد کرده است و اين نکته، برتري فیس بوک بر ديگر شبکه‌هاي اجتماعي را تاييد مي‌کند.به گفته شرکت Nielsen، سايت MySpace با اختلاف زياد عنوان دومين شبکه اجتماعي برتر را به خود اختصاص داده است و در ماه آوريل، مشترکان تنها 5 ميليارد دقيقه را در آن سپري کردند.
ميزان مراجعه به سايت MySpace در آوريل 2009 نسبت به مدت مشابه سال قبل 31 درصد کاهش يافته است.

بايد توجه داشت که سايت Facebook نمي‌تواند چندان به وضعيت کنوني خود اميدوار باشد، زيرا شبکه اجتماعي Twitter در سال جاري با سرعت زياد در حال رشد است.
اين سايت هم‌اکنون عنوان پنجمين شبکه اجتماعي محبوب در جهان را به خود اختصاص داده است و در حالي که طي ماه آوريل کاربران 300 ميليون دقيقه در آن حضور داشتند، محبوبيت آن نسبت به مدت مشابه سال قبل 3712 درصد بيشتر شده است.

جان گيبس(Jon Gibs) مدير مرکز رسانه آنلاين شرکت Nielsen در اين خصوص توضيح داد: «ما طي سال گذشته شاهد رشد و پيشرفت قابل‌ملاحظه سايت Facebook و سقوط سايت MySpace بوديم. سايت Twitter نيز با قدرت تمام در اين جريان قرار گرفته است و شايد بتواند وضعيت کنوني در اين فضا را تغيير دهد. شبکه‌هاي اجتماعي هم‌اکنون نشان داده‌اند که يک سايت اينترنتي تا چه اندازه مي‌تواند رشد کند و بزرگ باشد. روي کار آمدن شبکه اجتماعي Friendster را به خاطر مي‌آوريد؟ به خاطر داريد که سايت MySpace به صورت شکست‌ناپذير، يکه‌تاز عرصه شبکه‌هاي اجتماعي بود؟ بر اين اساس هيچ يک از سايت‌هاي Facebook و Twitter نيز نمي‌توانند با همين توان ادامه دهند و محبوبيت خود را حفظ کنند».کپی
لینک اشتراک گذاری

  • 6635
  • 0